Prócz szeregu informacji ułatwiających precyzyjne zawężenie poszukiwanego grona modeli, zdobytych w krótkim wywiadzie z nami, głównym kluczem doboru obuwia biegowego jest biomechanika stopy biegacza. Tym samym niezwykle ważna staje się wiedza o sposobie, w jaki dokonuje się w czasie biegu przetoczenie stopy.

Istnieje wprawdzie szereg testów statycznych, których główną zaletą jest możliwość ich samodzielnego przeprowadzenia w warunkach domowych (np. odcisk mokrej stopy), jednak odczytane wyniki mają w dużej mierze charakter szacunkowy, ponieważ stopa zgoła inaczej zachowuje się i pracuje podczas ruchu.

Dlatego też dobór obuwia opieramy o badanie dynamiczne, w postaci wideoanalizy.

W pierwszej kolejności bieg klienta na bieżni, zostaje zarejestrowany za pomocą szybkoklatkowej kamery video. Następnie, przy pomocy specjalnego programu, nagranie jest odtwarzane w zwolnionym tempie i analizowane pod kątem zachowanie stopy podczas biegu.

Proces ten jest wielokrotnie powtarzany, aż do momentu, w którym klient dokona wyboru najwygodniejszego buta, a my przy wsparciu techniki będziemy mogli potwierdzić trafność decyzji.

Nadrzędnym celem wszystkich zabiegów jest próba ustawienia stopy biegacza, w pozycji jak najbardziej neutralnej, czyli niemal prostopadle względem podłoża podczas uderzenia.  Wynika to z tego, że wówczas siły oddziaływujące na kości, stawy i ścięgna są wykorzystywane w sposób najbardziej korzystny dla biegacza. Efektem tego jest bardziej efektywny, wydajny i bezpieczny bieg.

Zazwyczaj standardowy proces doboru obuwia trwa 30 minut. Czasami jednak, w zależności od ilości zaproponowanych modeli, czas ten może ulec wydłużeniu.

Jeżeli Drogi Biegaczu, chciałbyś uniknąć kolejek i dokonać rezerwacji, prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny i uzgodnienie indywidualnego terminu. Zachęcamy również, by na badanie przyjść wygodnie ubranym, aby założony strój nie krępował ruchów i umożliwiał swobodny bieg.

Kontakt

ul. Grochowa 11/13
15-423 Białystok
tel.: 795 765 999