Odbywająca się regularnie w każdy czwartek o godz. 21.00 na Placu Miejskim przed Ratuszem akcja, łącząca wszystkich tych, których obowiązki dnia codziennego pozwalają na biegową chwilę zapomnienia dopiero po zachodzie słońca.

Spotkanie ma przede wszystkim charakter wspólnej godzinnej, relaksacyjnej przebieżki, stanowiącej miłą odmianę od intensywnego treningu, będąc doskonałą okazją do zawarcia wielu nowych biegowych znajomości.

Mile widzianym, choć nie obowiązkowym elementem garderoby uczestnika są fluorescencyjne, ‘żarówiaste’ kolory, oraz wszelkie dodatki w postaci elementów odblaskowych i czołówek.

Wszystko to znacząco wpływa na  bezpieczeństwo nocnego treningu, a poprzez wielobarwną kolumnę biegnących, na pokazaniu mieszkańcom miasta, jak szybko pasjonatów biegania przybywa.

W czwartek, 2 lipca 2015 r. podczas naszego #107 spotkania, w nocną trasę zakamarkami miasta wyruszył ponad stu-osobowy, fluorescencyjny biegowy pociąg !

 W ramach spotkań Pędzących Po Nocy, co pewien czas organizowana jest również - Biegowa Gra Miejska.

Jest ona wydarzeniem o charakterze nieformalnych zawodów biegowych, których obszarem jest teren miasta, choć trasa w odróżnieniu od istniejących imprez biegowych nie jest ściśle określona.

Tuż przed jej rozpoczęciem gry każdy z uczestników otrzymuje listę zadań do wykonania. Czasami będzie to zbiór wymagających zaliczenia punktów kontrolnych, innym zaś razem polecenia jak sprawdzenie numeru budki telefonicznej, czy godzin odjazdu autobusu z określonego przystanku.

Kierunek biegu jaki uczestnik obierze, trasa którą pokona i kolejność zaliczenia wskazanych punktów kontrolnych, są całkowicie dowolone.

Okazuje się bowiem, że dużo bardziej od umiejętności szybkiego biegania liczy się spryt, zdolność planowania i znajomość topografii miasta.

Zwycięzcą zostaje osoba, która poprawnie zaliczy wszystkie zadania w jak najkrótszym czasie.

Relacje z dotychczasowych edycji dostępne są na naszym forum.

Kontakt

ul. Grochowa 11/13
15-423 Białystok
tel.: 795 765 999