Treningi

Dla zmotywowania i podtrzymania regularności treningowej, wszystkim biegaczom proponujemy trzy stałe akcje treningowe, regularnie odbywające się w Białymstoku, w następujące dni tygodnia:

Jako jednak, że z tygodnia na tydzień biegowych propozycji przybywa, zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółowym grafikiem na najbliższe dni.

Odbywająca się regularnie w każdy czwartek o godz. 21.00 na Placu Miejskim przed Ratuszem akcja, łącząca wszystkich tych, których obowiązki dnia codziennego pozwalają na biegową chwilę zapomnienia dopiero po zachodzie słońca.

Spotkanie ma przede wszystkim charakter wspólnej godzinnej, relaksacyjnej przebieżki, stanowiącej miłą odmianę od intensywnego treningu, będąc doskonałą okazją do zawarcia wielu nowych biegowych znajomości.

Mile widzianym, choć nie obowiązkowym elementem garderoby uczestnika są fluorescencyjne, ‘żarówiaste’ kolory, oraz wszelkie dodatki w postaci elementów odblaskowych i czołówek.

Wszystko to znacząco wpływa na  bezpieczeństwo nocnego treningu, a poprzez wielobarwną kolumnę biegnących, na pokazaniu mieszkańcom miasta, jak szybko pasjonatów biegania przybywa.

W czwartek, 2 lipca 2015 r. podczas naszego #107 spotkania, w nocną trasę zakamarkami miasta wyruszył ponad stu-osobowy, fluorescencyjny biegowy pociąg !

 W ramach spotkań Pędzących Po Nocy, co pewien czas organizowana jest również - Biegowa Gra Miejska.

Jest ona wydarzeniem o charakterze nieformalnych zawodów biegowych, których obszarem jest teren miasta, choć trasa w odróżnieniu od istniejących imprez biegowych nie jest ściśle określona.

Tuż przed jej rozpoczęciem gry każdy z uczestników otrzymuje listę zadań do wykonania. Czasami będzie to zbiór wymagających zaliczenia punktów kontrolnych, innym zaś razem polecenia jak sprawdzenie numeru budki telefonicznej, czy godzin odjazdu autobusu z określonego przystanku.

Kierunek biegu jaki uczestnik obierze, trasa którą pokona i kolejność zaliczenia wskazanych punktów kontrolnych, są całkowicie dowolone.

Okazuje się bowiem, że dużo bardziej od umiejętności szybkiego biegania liczy się spryt, zdolność planowania i znajomość topografii miasta.

Zwycięzcą zostaje osoba, która poprawnie zaliczy wszystkie zadania w jak najkrótszym czasie.

Relacje z dotychczasowych edycji dostępne są na naszym forum.

Jeżeli masz już dość biegowej monotonii i chciałbyś przełamać treningową nudę, zapraszamy Cię w każdy wtorek o godz. 19.00 na wspólny trening.

Dzięki mobilizującemu wsparcia grupy podobnych Tobie biegaczy, oraz różnorodności stosowanych środków treningowych, z pewnością wzniesiesz swoją formę na wyższy niż dotąd poziom.

 

Czasami trening przybiera formę rozwijających biegową moc wieloskoków i podbiegów. Innym razem jest ukierunkowany na doskonalące technikę zajęcia na płotkach. Często także stawia na rozwijanie wydolności dzięki licznym interwałom i odcinkom sprinterskim.

Co warto podkreślić, poziom treningowego obciążenia jest dostosowywany indywidualnie, stąd też bez względu na Twoją obecną dyspozycję, nigdy nie zostaniesz pozostawiony sam sobie.

Treningi zawsze mają charakter otwarty i ogólnodostępny.

W sklepie na czas treningu istnieje  możliwość przebrania się, oraz pozostawienia rzeczy osobistych.

Co tydzień, w każdą sobotą o godz. 9:30 na Stadionie Lekkoatletycznym w "Zwierzyńcu", odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji Programu Trzeciego Polskiego Radia, zajęcia - Biegam Bo Lubię.

Są to ogólnodostępne i bezpłatne treningi adresowane dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z bieganiem, a nie do końca wiedzą jak bezpiecznie to uczynić.

Dlatego też, opiekunowie zajęć - Agnieszka i Tomek Dąbrowscy (na co dzień wykwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki) z chęcią pomogą udanie i właściwie rozpocząć regularne treningi.

Przekonywująco wyjaśnią istotną rolę rozgrzewki, podpowiedzą kiedy i jak poprawnie wykonywać ćwiczenia  rozciągające, wesprą próby doskonalenia biegowej techniki.

Sobotni poranek pod ich okiem, to dający dużo frajdy i przede wszystkim zdrowy początek weekendu.

Kontakt

ul. Grochowa 11/13
15-423 Białystok
tel.: 795 765 999