19 Gru 2014

Wychodząc z inicjatywą zorganizowania w Białymstoku pierwszego biegowego cyklu Grand Prix, wypada wspomnieć o naszej bezpośredniej inspiracji.

A jest nią pomysł wywodzący się z Wielkiej Brytanii, od kilku lat udanie realizowany również w Polsce (a także m.in. w Danii, Australii, USA, czy Nowej Zelandii), a kryjący się pod jednoznacznie brzmiącą nazwą - Park Run.

Park Run jest cyklem cotygodniowych bezpłatnych biegów na dystansie 5 km, ulokowanych na terenie parków miejskich i pobliskich obszarach zielonych, w których na całym świecie jednocześnie często bierze udział nawet kilkudziesięciu tysięcy biegaczy !

Bardzo bliska jest nam idea szerokiej promocji biegania i upowszechnienia aktywności fizycznej, nie stwarzając przy tym żadnych barier i wykluczenia ze względu na wysokie, nierzadko zaporowe koszty opłaty startowej.

Zdani jedynie na swój niesłabnący zapał i wolontariat, proponujemy Wam udział w pilotażowym cykl biegów, z symboliczną opłatą startową (5 zł), w całości przeznaczanej na absolutnie minimum organizacyjne (wydruk numeru startowego, zakup mocujących agrafek, kubeczków i wody).

Nieprzypadkowo również czyniąc to w środku kalendarzowej zimy, chcemy pokazać, że sport w tym nieco chłodniejszym okresie jest tak samo piękny i nie oznacza tylko ciepłego zacisza siłowni i hal.

Choć głównym założeniem biegów jest przede wszystkim wspólna zabawa i rwący potok endorfin, nie zabraknie również dla ambitniejszych biegaczy lekkiej nuty rywalizacji, w postaci końcowej klasyfikacji punktowe

Kontakt

ul. Grochowa 11/13
15-423 Białystok
tel.: 795 765 999